Всі матеріали розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4. Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області Загальна інформація Територіальні підрозділи м. Київ, , Вінниця, Луцьк, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Ужгород, У році влаштовано перший музей Шевченка. У році на місці поховання Тараса Григоровича було утворено Канівський державний музей-заповідник «Могила Т. Шевченка», а величний бронзовий монумент поетові споруджено у році. Народ здавна називає Чернечу гору Тарасовою. Народився на Кіровоградщині.

Сценічну діяльність почав у аматорському театрі, на професійній сцені з року. Створив школу режисури і акторської майстерності. Очолював драматичні трупи, створив низку яскравих сценічних образів; писав музику до вистав, автор вокальних дуетів, романсів. Востаннє він виступив року в Києві, декламуючи твір Шевченка «Чернець» під час традиційного відзначення річниці смерті Шевченка.

22 травня. Пам’ятні дати

Після того Марко Лукич ще поїхав на гастролі до Одеси, де 40 літ тому у 32 роки вперше виступив як артист-професіонал. Виставу довго не починали, переповнений зал хвилювався. Щоб заспокоїти глядачів, Марко Лукич вийшов на авансцену, попрохав пробачення і, посилаючись на недугу, сповістив, що грати не зможе. На другий день йому трохи покращало, і він виїхав додому.

По дорозі з Одеси до Києва в поїзді біля станції Підгірна 21 квітня року Марко Кропивницький помер. Поховано видатного корифея української сцени у Харкові. Навіть ставши відомим детективним письменником, Конан Дойль вважав себе істориком і пригодницьким романістом. Він є автором численних історичних та науково-пригодницьких романів. Закінчив єзуїтський коледж. За фахом — лікар. Упродовж деякого часу працював військовим хірургом у Південній Африці під час англо-бурської війни і саме за це, а не за літературні заслуги був удостоєний лицарського звання сера.

Ошибка в тексте

Ще під час навчання в університеті вступив до масонської ложі й був масоном до кінця життя. Захоплювався спіритизмом. Двічі балотувався до британського парламенту, але невдало; літав на повітряній кулі, був затятим лижником, листувався з Черчіллем. А ще наполягав на спорудженні тунелю під Ла-Маншем.

Ще понад три дні за Дунайцем триматимуться вперті войовничі русичі, але сили їх танули. В останній день, коли сили захисників були вичерпані, старійшини й воєводи приймуть рішення: замаскованими підземними ходами, печерами та катакомбами вночі зійти вниз для останнього бою, у самий центр поснулого ворожого війська, що стояв табором на болотах попід горою. І почалась мовчазна січ. Не одну сотню голів зітнули русичі чужинцям, аж поки короткий дикий рев пронісся над татарським станом.

То заволав один із поранених… Гамір зчинився довкола. Бій у ворожому таборі тривав, важкий, нерівний, смертельний …У злій січі був порубаний увесь загін сміливців. Хан, якому негайно доповіли про вилазку сміливців, знав, що тут загинули останні захисники фортеці. Знав, що основні сили можуть йти далі.

Річкова інформаційна служба України

Він тричі вигукнув гортанне — «Кан», що означало по татарському — кров, і наказав своїм охоронцям знімати шатра і сідлати коней. А на ранок знову посунула хмарою на гору татарська сила. Фортеця мовчала. Орда впиваючись перемогою вже святкувала перемогу, коли з вузьких вікон-бійниць засвистіли стріли.

Продовжити підписку

То місцеві жителі взялися до зброї. Підземними ходами вони зібралися у церкві і зайняли оборону.


 • В СБУ підтвердили: Заборона на в’їзд російського актора Добронравова знята.
 • ЦОП Канівської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області;
 • найкраще місце для підключення Верхівцеве Україна?

Тоді до собору підтягли татари кілька стінобитних таранів — та встояла церква, зроблена із твердої як криця плінфи. І наказав їх воєвода зібрати звідусіль хмиз та повалені дерева й обложили вони церкву до самої гори ним та запалили. Довго палало те страшне багаття. Загинули, але не здалися ті, хто тут переховувався: жінки, діти, старики, залишки руського війська.

Не витримавши страшного випробування впала донизу покрівля собору. І здригнулись зайди, діставши таку відсіч, побачивши таку любов до рідної землі Люті татари зганяли усіх жителів міста у Красний яр і там знищували. У народі існує переказ, що там крові було по кінські вуздечки. Через те і назвали його "Красним". Татарський загін, вирізавши усіх людей і спаливши місто кинувся доганяти хана, який розбив свій таган-триногу для свого шатра неподалік біля Канева у долині.

Канівський шлюз

Під горою, де стояв татарський табір, де була щедро пролита татарська кров, стало велике болото, яке люди назвали Татарським. Декілька тижнів боронились канівці, і коли не стало сил, залишки війська і мирні жителі зачинились у георгіївській церкві. Її не взяли ні тарани, ні обстріли. Тоді татари обложили церкву великими колодами, хмизом та соломою і підпалили її, кидаючи у вікна головешки. Скарби Канева. Майже у кожному куточку світу ви почуєте оповіді про сховані скарби.

Такі оповідки не завжди вигадки, а особливо на Канівщині, де колись під час Київської Русі для торгівлі із Степом було поширене потужнє ювелірне виробництво. Через місто проходив по Дніпру Шовковий Шлях, усипаний численними скарбами із витворів мистецтва, золота та дорогоцінностей. Із сивої давнини доноситься до нас переказ про те, як за часів Київської Русі біля Георгієвської церкви стояв пантеон із золотим конем, який, імовірно, був подарований при хрещенні Русі візантійськими послами місту. У Києві, на площі коло Десятинної церкви перед брамою, звідки йшов спуск на Поділ, знаходився Бабин торжок, там Володимир поставив вивезені ним з Херсонесу квадригу мідних коней та античні скульптури.

Літописи не вказують, у якому місті вперше вони були поставлені, у Каневі чи Києві. До революції у с. Таганчі знаходилося помістя цукрозаводчика Терещенка. За переказами, у помісті стояла статуя козака на коні із чистого золота, яка під час революції пропала.


 1. Канівський районний сектор управління Державної міграційної служби України у Черкаській області?
 2. 22 травня. Пам’ятні дати;
 3. сайт знайомств Моспине Україна?
 4. Люди переказують, що вона закопана у Каневі, тому що під час війни у Канів приїхав син його, Едуард Терещенко і шукав її. Німці змушували копати рови по Каневу, шукаючи статую. Віра Хоменко розповідає почутий від матері переказ: "Було це ще до революції.

  Річкова інформаційна служба України

  Моя мати Ганна, коли їй було років , одного разу влітку побачила, як ввечері по дорозі назустріч їй йшла красива, тоненька панночка, вся у білому. Вона перейшла через дорогу, стала, а потім зникла. Дівчинка прибігла додому і розповіла про цей випадок батькам, які пояснили, що на тому місці закопаний скарб. Якої довжини буде ця річ, на таку глибину і потрібно копати. Але взагалі, вважається, усякий скарб приносить нещастя і повинен бути відчищений синім вогнем.

  Відчищаються скарби о 12 годин ночі перед Пасхою. Над скарбами вночі спалахують сині вогники, якими вони відчищаються. Цей скарб уже не зашкодить". Особливо багато таких вогнів горять перед Пасхою на горі Харитонівщині, під якою є Королівська криниця з цілющою водою. Старі люди переказують, що раніше на ній стояв Королівський палац, де польський король Станіслав-Август Понятовський чекав більше місяця Катерину ІІ, яка у році подорожувала вниз по Дніпру на галері.

  Перед нею стояли Золоті Ворота Альтанка , яка пішла під землю.

  Заповідні околиці Канева - Благодать над Дніпром - Україна вражає

  Існує старовинний переказ про скарби Лисої гори. Він виготовляв дуже красиві і міцні гончарні вироби, які охоче купували на базарах.