Фото: Крымская солидарность. Читайте головні новини LB. ua в соціальних мережах Facebook , Twitter і Telegram. Темы: Крим , кримські татари , "Хізб ут-Тахрір". Новини по темі:. У київському кінотеатрі "Флоренція" знайшли мертвим його директора. Мінсоцполітики хоче змінити правила визначення прожиткового мінімуму.

Навігаційне меню

Через карантин пробне ЗНО перенесли на 4 і 11 квітня. Віктор Ляшко про спалах коронавірусу: "Ніякого алкоголю не повинно бути у цей період".


 • найкраще додаток для лесбіянок поруч Малин Україна?
 • Бахчисарай;
 • сватання еліти Красноград Україна.
 • підключення дати Трускавець Україна!

ПЦУ вирішила не скасовувати богослужіння на час карантину. Київрада прийняла рішення про запуск 4G у метро. Вокзали забезпечені масками та респіраторами, дезінфекція проводиться щогодини, - Криклій. Поліція затримала 15 учасників сутички на презентації Національної платформи єдності і примирення оновлено. Бахчисарайский дебют ru.

Категорії : Футбольні стадіони України Бахчисарай Стадіони Криму. Прихована категорія: Сторінки з мапами. Навігаційне меню Особисті інструменти Ви не увійшли до системи Обговорення Внесок Створити обліковий запис Увійти. Простори назв Стаття Обговорення. Перегляди Читати Редагувати Редагувати код Переглянути історію.

Головна сторінка Поточні події Нові редагування Нові сторінки Випадкова стаття. Портал спільноти Кнайпа Довідка Пожертвувати. Посилання сюди Пов'язані редагування Спеціальні сторінки Постійне посилання Інформація про сторінку Цитувати сторінку Елемент Вікіданих. Створити книгу Завантажити як PDF Версія до друку. Цей палац отримав назву Бахчисарай в перекладі з татарського «палац в саду» , а пізніше ця назва поширилася на місто, яке швидко виростало навколо палацу та стало столицею Кримського ханства.

Дружба (стадіон, Бахчисарай)

У XVII—XVIII століттях Ханський палац будувався та перебудовувався неодноразово. Найдавніші будівлі палацового комплексу — Велика ханська мечеть і лазні Сари-Ґюзель — датовані роком. У х палац був відбудований та перебудований. Його споруди, що збереглися до нашого часу, значною мірою побудовані в той період.

У Бахчисарай разом зі всім Кримом увійшов до складу Російської імперії фактично Крим контролювався російськими військами з В імперський період місто втрачає столичне значення та стає провінційним маленьким поселенням з переважно татарським населенням. Місто було збудовано у турецьких традиціях. Вулиці, крім центральної, що вела до палацу, більше нагадували стежки. Вони були прокладені терасами на схилах, багато будинків ліпилися однією чи двома стінами до скель. Традиційні татарські будинки мали низьку стелю, два поверхи, причому другий був ширше першого.

За східною архітектурною традицією на сторону вулиці робили непривабливі фасади, часто з глухими стінами, а зсередини облаштовувалися затишні дворики. Кожен район мав свою мечеть , звідси догори спрямовувалися мінарети. В місті існував водопровід, зроблений з глиняних труб. Налічувалося близько 70 фонтанів джерел у дворах, в 47 місцях знаходилися придорожні джерела води [2]. Після приєднання Криму до Російської імперії Бахчисарайський палац потрапив у відання міністерства внутрішніх справ.

У першій половині XIX століття булі проведені невдалі реставраційні роботи за оцінкою Олександра Пушкіна , який відвідав палац , «напів'європейські переробки». Були знесені гарем, банний комплекс, зимовий палац. В роки Кримської війни в Ханському палаці розташовувався лазарет , який часто відвідував лікар Микола Пирогов. Після Кримської війни у — у ході другої хвилі еміграції з Криму з міста виїхало багато кримських татар.


 1. центральна швидкісна дата в Городок Україна?
 2. підключити додаток в Горлівка Україна;
 3. понад 50 знайомств Амвросіївка Україна.
 4. Чотирьом затриманим у Бахчисараї кримським татарам інкримінують участь у "Хізб ут-Тахрір".
 5. Тим не менше, на початку XX століття Бахчисарай був одним з трьох міст Криму, у якому кримські татари становили більшість населення іншими містами з татарською більшістю були Карасубазар та Алушта. У під час будівництва залізниці до Севастополя у Бахчисарая з'явилася власна залізнична станція. Наприкінці XIX століття під впливом Ісмаїла Гаспринського в Бахчисараї зароджується рух джадидизму, тобто оновлення культури кримських татар.

  Формується татарська писемність, з починає виходити газета «Терджиман». В освітніх програмах медресе , що до того часу мали середньовічний характер, з'являються нові сучасні дисципліни.

  Дружба (стадіон, Бахчисарай) — Вікіпедія

  В травні татарське населення міста було депортовано. Ця трагедія дуже серйозно змінила місто, адже до більшість населення складали кримські татари. Після Другої світової війни в місті з'являються нові райони: Бахчисарай поглинає Ескі-Юрт , на південь з'являється нове місто з багатоповерховою забудовою. У — роках проводилася наукова реставрація розписів і архітектурних деталей Ханського палацу, якою займалося українське науково-реставраційне управління Держбуду УРСР.

  Під час цієї реставрації були виправлені помилки минулих реставрацій та зовнішній вигляд палацу було наближений до первинного. Вони будують в Бахчисараї нові райони з обох сторін від старого міста 5-й, 6-й та 7-й мікрорайони. Райони забудовані приватними будинками, з прямими вулицями. Після розпаду СРСР відновлюються багато релігійних пам'яток: на початку х відновили роботу Успенський монастир , Велика ханська мечеть , мечеть Тахтали-Джамі. У х відновлені Зинджирли-медресе , мечеть Орта-Джамі. Старе місто Бахчисарая стає туристичним центром: будуються численні кафе та ресторани, маленькі готелі.

  Верны присяге, преданы народу. ВЧ А3835. Бахчисарай, Крым

  Ханський палац , Успенський монастир , Чуфут-Кале стають найпопулярнішими пам'ятками серед кримських туристів. У на місці занедбаного центрального парку міста створений Бахчисарайський парк мініатюр. У лютому-березні місто окуповано військами Російської Федерації. Станом на 1 січня в Бахчисараї проживало 26 чоловік. Клімат напівпосушливий, теплий, із м'якою зимою.

  Опадів —  мм на рік. Бахчисарай розташований у внутрішньому пасмі Кримських гір. Райони міста відрізняються за рельєфом: старе місто збудовано у вузький долині річки Чурук-Су , що ближче до Старосілля стає подібним ущелині; Ескі-Юрт та нове місто, що виникло у пізньорадянські роки — в широкій рівній долині; нові 5-й, 6-й та 7-й мікрорайони, що виникли після повернення кримських татар до Криму, збудовані на гірських плато , що височіють по обидва боки понад старим містом, на висоті близько метрів понад морем.