Між ними відбулася така розмова:. Про цю розмову розповідали у свій час жителі Мрина. Старику вибили останні зуби, шомполом викололи око і били до напівсмерті, а 25 січня босого і роздягнутого ледь живого по морозу й снігу погнали на кладовище, де і розстріляли. Про період із січня по квітень року прийнято вважати, що партизани в цей час не проводили активних бойових операцій. Але навіть у цей важкий для загону час окупанти не мали спокою. Березень року. В урочищі Борки поблизу Плоского, де в цей час розташувався табір загону, нагрянули поліцаї.

Але вони одержали таку відсіч, що частина з них навіть покидала зброю. Тоді ж зрадники виявили лід Хотинівкою групу партизанів у кількості 20 чоловік. Для їх, знищення було зібрано всю поліцію району І понад чоловік. Але Стратилат дав команду: «Прийняти бій». Купка сміливців розсіяла озброєну банду, яка відступила, із великими втратами. У квітні місяці партизани Мринської групи Компанець , Будник , Голодний із Хмільників пішли в село Мрин. У крайній хаті вони дізналися, що в селі є гестапівці.

Навігаційне меню

Уночі відважні месники рушили в центр села. Але раптом їх зупинило грізне «Стій! Хто йде? Часу для роздумів у сміливців не було. Вони відкрили вогонь. В бою вони вбили начальника Мринськоі поліції і двох поліцаїв. Пробравшись до поліцейського стану вони обстріляли його і без утрат повернулися в ліс. І ось надійшов наказ командування загону: на 21 квітня всім зібратися в хуторі Семениха. Весна в цей рік була пізньою. Водою залило всі низини й болота.

Партизанська Носівщина

Багатьом довелося добиратися на збір човнами. Разом із пробудженням природи починається активізація Дій партизанів. Зібралися близько 60 чоловік. Частина партизанів загинула від рук окупантів. За свою безпечність поплатилися життям такі члени загону, як Довгопол, Кононенко.

В останніх числах квітня року в партизанській загін прибув Іван Дем'янович Костюченко. Він був партизаном у роки громадянської війни. Воював із кайзерівцями ще в році.


  1. Вход в систему!
  2. З голови до ніг. Енне Бурда: «Drang nach osten»!
  3. додаток для знайомств у місті Сєвєродонецьк Україна!
  4. знайомства центральне в Лисичанськ Україна?

Дуже часто в музеях можна побачити стару фотографію військового повстанського штабу серпневого повстання на Чернігівщині. На фотографії п'ять партизанів, чотири з яких були членами військово-повстанського штабу, в т. наші земляки Крапив'янськии і Покиньборода, а п'ятий на знімку був Іван Дем'янович. До війни він працював головою колгоспу. Після окупації Чернігівщини Костюченко переїхав у село Григорівку Ніжинського району. Тут він створює підпільну групу. В перших числах квітня 6 чоловік із підпільної групи на, чолі з Іваном Дем'яновичем влилися в партизанський загін.

Підпільники розгорнули в Григорівці активну роботу. Підтримуючи зв'язки із загоном, вони переправили в загін до партизанів голову колгоспу Ф. Щотку, директора Чемерського спиртозаводу Насадка, через них у партизанський загін прибули члени Ніжинської підпільної групи. В кінці року вороги викрили підпільну групу і за зв'язки з партизанами Чернігівщини гестапо розстріляло близько ЗО жителів села. Уникнути катівень гестапо вдалося лише чотирьом членам групи, які після провалу організації пішли в ліс. Партизанський загін продовжував зростати.

Партизанам уже бракувало наявної зброї. В цей час стало відомо, що в одного жителя с. Червоні Партизани вдома схований станковий кулемет. Стратилат дав завдання Симоненку сформувати групу партизанів, яка б забрала й доставила в загін кулемет. Симоненко із групою партизанів у складі І. Шевирьова, В. Воловника пробралися в Червоні Партизани.

Вирішили переховатись у двоюрідної сестри Симоненка — Орини. Тут їх побачив поліцай Сліпак , який підтримував зв'язок із партизанським загоном, тому група, не могла не довіряти йому. А Сліпак запевнив партизанів, що в селі крім поліції нікого з ворогів немає. Але Сліпак виявився зрадником і провів гестапівців до хати, де переховувалися партизани. Коли фашисти оточили подвір'я почалася перестрілка.

Партизани відчайдушне відстрілювалися. Костюченко влучним пострілом із вікна вбиває німецького офіцера. В цей час його тяжко поранило. Не можучи рухатись, він вирішив покінчити із собою, щоб не бути тягарем для партизанів.

Партизанська Носівщина — Енциклопедія Носівщини

Розпрощавшись із товаришами, він миттю вихопив фінку, приставив до серця і всім тілом навалився на неї. Партизани відкрили шквальний вогонь, в хід пішли гранати. Поки вороги опам'яталися, троє сміливців вискочили у вікно і втекли через сусідні городи до лісу. Тоді, як відбувався цей бій, сестри Симоненка не було вдома. Вона ходила до лісу за хмизом. А коли принесла в'язку сушняку, застала повен двір німців та поліцаїв, її арештували, та коли вартові поліцаї замешкалися, вона непомітно вислизнула із двору й городами прибігла до лісу. Її довго шукали, але даремно. Вартові поліцаї відповіли за її втечу.

Якщо срібло, то тільки в «Срібний Вік»

Фашисти лютували. Вони не могли захопити не лише партизанів, а навіть і хазяйки хати. Фашисти втратили декілька карателів, в т. одного офіцера. Свою лють вони вирішили звести на мирному населенню. Вони почали хапати на вулицях людей, всіх, хто попадався на очі.

їх погнали в Ніжин і розстріляли як заложників. В щоденнику безуглівської комсомолки Ангеліни Полдневої є такий запис про цю жахливу подію: «Мені розповіла Тоня, як розстрілювали: стариків, чоловіків, 12 річних хлопчиків Володькової Дівиці, їх кидали в ями кого мертвим, кого живим і закопували» Про загибель старого партизана Костюченка розповідалося в оповіданні письменника А. Стася «Серце партизана». Ось скупі рядки з цього оповідання. Як пише у своїх спогадах М.

Симоненко , в березні року Стратилат мав зв'язок із оточенцями, які проживали в м. Зв'язок здійснювався через Кузьму Огієнка. На прохання «окруженців» прийняти їх у Носівський партизанський загін, Стратилат поставив перед ними завдання підірвати військові склади в Ніжині. Це завдання виявилося для них не під силу.

їх, підпільна група здійснювала невеликі диверсійні акти. Але по п'ятах підпільників слідувала гестапівська розвідка.


  1. Особливості та переваги чоловічих годинників квадратної форми!
  2. знайомство з життя в Апостолове Україна.
  3. популярні програми для знайомств Берегове Україна!
  4. додаток для знайомств місто Яворів Україна?