Перемістіть мітку на адресу, вулицю, організацію чи інше місце де ви помітили помилку. Опишіть її декількома реченнями та натисніть "Повідомити". Також буде передано стан карти, відстань та маршрут. A4 Landscape A3 Landscape A2 Landscape Відкрити документ для друку Завантажити документ.

Спробуйте перетягти файл з даними сюди, якщо ваш баузер не підтримує таку функцію ви можете завантажити його, або вставити як звичайний текст. Підтримуються формати GeoJSON, NMEA, GPX та частково KML. Статична карта Копіювати.

Назва: Місто Олевськ Статус: Адміністративний центр Олевського району. Розташування: Розташований в км. на північний захід від Житомира. Населення: тис. жителів Площа: 10 кв. Водойми: Річка Уборть Дата заснування: рік Історична довідка: Князь Олег Святославович загинув у році і саме в цей період в літописі згадується Олегськ, тому й заснування Олевська пов'язують з цією датою. Після Люблінської унії року Олевськ у складі Правобережної України потрапляє під владу Польщі.

Тяжке соціальне гноблення примушували селян підійматися на боротьбу за свої права. Вони взяли активну участь у визвольній війні українського народу —  рр.

Рік Олевської ОТГ: здобутки та плани

У році вони вбили власника міста О. Немирича [ джерело? За Андрусівським перемир'ям року Олевськ залишився в складі Речі Посполитої. В році у складі Правобережної України був окупований Російською імперією. В тут налічувалося 70 дворів та мешканців. Населення в основному було хліборобами.

Олевськ — Вікіпедія

Від року Олевськ належав до державних маєтностей. З підприємств діяли лише 2 винокурні. Лікувальних закладів не було. Діяло училище на 14 місць при кармелітському монастирі. Після скасування кріпацтва, відповідно до указу  р. жителям Олевська були відведені наділи майже непридатної для обробітку землі. Після реформи в Олевську було збудовано 3 тартаки , 2 смолокурні , каменоломня , 2 млини. Як відомо, шляхта володіла Олевськом ще з XVI століття , і не припиняли свого володіння навіть тоді, коли Олевськ знаходився у складі Росії.

Розвиток промисловості спричинив зростанню містечка. Якщо в році в ньому налічувалося дворів і жителів, то року відповідно двори та близько жителів. Станом на рік у колишньому державному містечку, центрі Олевської волості Овруцького повіту Волинської губернії , мешкало осіб, налічувалось 94 дворових господарства, існували православна церква, костел, католицька каплиця, 2 юдейських молитовних будинки, школа, 6 заїжджих двори, 3 крамниці й 2 млини, відбувалось 4 ярмарки на рік [3].

Особливо швидко почало розвиватися містечко після року, коли була прокладена залізнична колія Київ - Ковель.

19 524 973

Через рік відкрилася поштова станція та поштово-телеграфне відділення. З року почало діяти підприємство, де виготовляли господарський посуд. Відкривали нові тартаки, каменоломні, смолокурні. Масово велися лісорозробки. На той час в Олевську налічувалося близько крамничок. Про соціальний розвиток містечка місцеві влада не піклувалася, тому на початку років на 2 тисячі населення працювала лише одна лікарня на 10 ліжок, медичну допомогу надавав один лікар.

З навчальних закладів в Олевську діяло двокласне сільське училище, у якому навчалося близько дітей. У січні року, Олевськ без єдиного пострілу, був звільнений від залишків російської окупаційної армії в яких домінували пробільшовицькі антиукраїнські настрої , українським полком ім. Костя Гордієнка , що українізувавшись на російсько-німецькому фронті Першої Світової війни , повертався до Києва , на чолі з Всеволодом Петрівим.

На той час в Олевську вже діяв Український Комітет, на чолі якого стояв працівник залізниці українець, але в комітет входили й представники єврейського населення Олевська, один яких обіймав посаду секретаря комітету. Костя Гордієнка зброї та амуніції на 50 ополченців , для захисту громадян міста, від мародерів з числа дезертирів російської армії що тисячами проходили в той час через Олевськ, тікаючи з фронтів. З 15 січня в Олевську з'явився представник Центральної Ради , за підписом Миколи Ковалевського , який почав формування Вільного Козацтва , з місцевого населення. За умовами Ризького миру від 18 березня , Олевськ потрапляє під московсько-більшовицьку окупацію.

Наприкінці  р. виникло споживче товариство, а через рік ТСОЗ товариство спільного обробітку землі. Відновив роботу порцеляновий завод, шкір з-д. Відкрилася районна електростанція. У лютому року відкрився сільбуд сільський клуб. Діяли клуб порцелянового заводу, кінотеатр, 6 невеличких бібліотек. організовано машинно-тракторну станцію, що мала 32 трактори, 3 авта і 22 пр.

плуги та інший сільськогосподарський інвентар. Реконструйовано порцеляновий завод, на якому працювало робітників. Пізніше вступили в дію меблева фабрика та лісопильний завод. Восени року Олевськ відвідав один з організаторів Голодомору рр. секретар ЦК КП Б У П. З його ініціативи в році було побудовано районний будинок культури, який діє і нині, крім цього діяв кінотеатр , клуби і бібліотеки.

У році було побудовано нову дільничну лікарню на 40 місць, поліклініку.

Розділ - Особам з інвалідністю

У цей період міську раду Олевська очолював Борис Симонович. Під час Другої світової війни німецький гарнізон у містечку налічував німців і козаків [4]. Були перейменовані вулиці й провулки Павла Постишева , Станіслава Косіора , Григорія Петровського , Михайла Калініна , Григорія Котовського. Замість них з'явилися назви Олени Теліги , Олега Ольжича , Гетьмана Виговського , Олексія Опанасюка , Героїв Крут , річчя Незалежності України, Юрія Тютюнника.

Є харчова промисловість Хлібзавод, маслозавод , Олевський завод тракторних нормалей тощо. Пам'ятний знак на честь надання Олевську Магдебурзького права. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. Олевськ Герб Олевська Прапор Олевська. Райком компартії України зараз районний суд , вул. Володимирська, 7. Адмінприміщення управління сільського господарства, Олевськ, вул. Привокзальна, 5. Залізничний міст через р. Уборть, Олевськ, км Київ-Ковель південно-західної залізниці.

Братська могила жертв фашизму.