Найбільші за площею області України — Одеська 33,3 тис. Найменшими є відповідно Чернівецька 8,1 тис. Більшість областей України мають вихід до її державних кордонів.

Get the card with a credit limit of up to 100,000 UAH

Столиця України Київ — одне з найстаріших міст Європи та світу. Його історія налічує щонайменше півтори тисячі років. Місто було її політичним і культурним центром, саме тут було закладено основи державотворення, тут був створений перший давньоруський кодекс законів "Руська Правда".


 • особиста служба сватів поблизу Сімферополь Україна!
 • повний підключити кемпінги в Миргород Україна.
 • підключіть сьогодні ввечері поблизу Пятихатки Україна?
 • У Вінниці ОПЗЖ з Узелковим влаштували святкування Дня захисника: пригощали кашею та чаєм.
 • Магазини від Київстар | Національний оператор мобільного зв'язку.
 • Україна — Вікіпедія!
 • фотографії знайомств у Стрий Україна.

Про Київ писали в давніх літописах, візантійських хроніках, про нього розповідали давньоруські билини, скандинавські саги, твори європейських та східних авторів. Сьогодні Київ — столиця незалежної України, центр її політичного життя. Тут розміщена резиденція Президента України, працюють парламент — Верховна Рада і уряд — Кабінет Міністрів, розташовані штаб-квартири більшості політичних партій та організацій.

Водночас місто є найбільшим економічним, промисловим і культурним центром України. Гірські області - Українські Карпати та Кримські гори, розташовані на окраїнах держави. Найвища точка країни - вершина Говерла у Карпатах 2 м. Земельні ресурси. Забезпеченість України сільськогосподарськими угіддями дуже висока і становить близько 1,2 га на одного жителя. Площа орних земель на кінець року становила 32 ,1 тис. Українські чорноземи унікальні. Чорноземи поширені в лісостеповій та степовій фізико-географічних зонах України.

В структурі ґрунтового покриву України площа чорноземів становить 74 млн. За своїм фізичним, хімічним, агрохімічним та мінералогічним складом серед ґрунтоутворювальних порід український чорнозем - найкращий. Водні ресурси. України складаються з місцевого стоку і транзиту. Загальний обсяг річкового стоку становить куб. Основна його маса припадає на Дніпро — 53,5 куб. Усього на території України - понад 73 тис.

Навігаційне меню

В середньому водозабезпечення одного жителя країни водою місцевого стоку становить 1 куб. Майже 11 куб. Запаси підземних вод  в Україні становлять майже 20 куб. Серед підземних вод особливо важливу роль відіграють мінеральні, зосереджені в 84 родовищах, з них 35 експлуатуються. Берегова лінія України становить майже 2 тис. Чорне і Азовське моря багаті на рибу і мають велике господарське значення. Загалом споживання свіжої води у році становило близько 12 млрд. Площа  лісового фонду  України становить майже 11 млн. Три чверті лісових площ мають високопродуктивний деревостан. Серед листяних порід переважають береза, осика, вільха, липа, тополя.

Мінеральні ресурси. Україна — держава з унікальним мінерально-сировинним потенціалом. Україна має можливість забезпечити себе та експортувати такі важливі види корисних копалин і продуктів їхньої переробки як залізо, марганець, титан, цирконій, графіт, каолін, сірка самородна, глина бентонітова та вогнетривка, сіль кухонна, сіль калійна, декоративно-облицювальне каміння.

Є можливість створення власної надійної бази за такими нетрадиційними для України видами мінеральної сировини, як золото, срібло, мідь, свинець, цинк, рідкоземельні метали. За оцінками вітчизняних та закордонних фахівців, вугільні родовища Донбасу та Львівсько-Волинського басейну містять метан в обсязі до декількох трильйонів кубометрів. Вирішення завдання добування газу з вугільних родовищ можливе лише за умови активної співпраці з іноземними компаніями, з використанням сучасних технологій та інвестицій.

Тарифний план «3G+ Смартфон»

Родовища каоліну повністю забезпечують потреби України. На території України виявлено родовища та прояви більше 40 різновидів кольорового каміння.

19.01.2021р. \

Найбільш відомі родовища розташовані в Житомирській області. Тут видобувається кварц, у тому числі його ювелірні різновиди — топаз, берил, опал, сидерит, флюорит, "тигрове око" та інші. Майже в усіх областях України є рекреаційні ресурси, серед яких домінують санаторно-курортні. Треба зазначити, що, крім кліматичних ресурсів, Південний берег Криму багатий на ресурси грязей для організації лікувальних закладів.

Важливим за рекреаційними ресурсами є район Карпат, що вирізняється добрими умовами для організації як літнього, так і зимового відпочинку. Широко відомі своїми цілющими мінеральними водами Прикарпаття та Полтавська область. Сучасне електроенергетичне господарство України за потужністю не поступається, а за багатьма показниками перевищує характеристики аналогічних господарств розвинутих країн Європи.

До енергетичного комплексу входять 42 теплові електростанції, 8 великих гідроелектростанцій та 4 атомних електростанції. Загальна потужність електростанцій України — 52,8 млн. У країні експлуатується більше мільйона кілометрів ліній електропередачі всіх класів напруг. Україна має уніфіковану високовольтну мережу, підключену до міжнародних мереж.

Паливна промисловість. Загалом, видобуток палива в Україні зростав до року. Однак останніми роками його абсолютні обсяги стали знижуватись. Це пояснюється, головним чином, погіршенням гірничо-геологічних умов видобутку вугілля у Донбасі, нестабільністю роботи галузей паливної промисловості, несприятливою соціально-економічною ситуацією, важким фінансовим становищем країни в цілому. Вугільна промисловість  за обсягом видобутку палива в натуральному вираженні посідає перше місце серед інших галузей. Тут зосереджена більшість працівників і основних фондів паливної промисловості.

Вугілля тут видобувається шахтним способом, приблизно половина шахт — із коксівним вугіллям.

Тарифний план «3G Смартфон»

Видобуток вугілля разом з бурим у році становив 83,9 млн. Нафтова промисловість  України характеризується низькими показниками, хоча потенційні можливості видобутку нафти можуть бути вищими. При потребі млн. Тут на одній з ділянок відкрито 12 промислових родовищ нафти і газу із загальними запасами млн.

Календар міських заходів

Газова промисловість  — наймолодша галузь паливної промисловості, що сформувалась у повоєнні роки. Використання газу в комунальному господарстві має сезонний характер, тому актуальним завданням є будівництво газосховищ. Геологорозвідники виявляють нові родовища, в тому числі в Луганській області та у підводних надрах Чорного моря.

Сучасний гірничо-металургійний комплекс України  - це більше підприємств і організацій. За виробництвом продукції чорної металургії Україна посідає п'яте місце у світі після Японії, США, Китаю і Росії, при цьому випереджаючи такі високорозвинені країни, як Німеччина, Італія, Франція. Металургійний комплекс України займає видне місце серед країн СНД. Підприємства галузі поставляють на світовий ринок залізну руду, феросплави, чавун, прокатні заготовки, ряд видів прокату труби, лист, арматуру, осі, рейки, сорт і ін.

Автомобілебудівна галузь  налічує 70 підприємств та організацій, в яких середньорічна кількість працюючих 47 тис.


 1. сайт знайомств місто в Часів Яр Україна!
 2. Ігор. Допомагати військовим.
 3. Головна - Сіверська міська рада.
 4. Їхати лікувати?
 5. швидкісні знайомства Лохвиця Україна?
 6. клуби підключення в Дергачі Україна.
 7. Завжди поруч, але на крок позаду • Ukraїner;