хвилинні побачення Бар Україна

Швидке замовлення таксі в місті Суми ▻ Через додаток таксі ▻ Онлайн Ми є у 32 містах України, а також маємо представництва в Польщі та Литві.

Олександрія повинна була стати місцем виступу Південного товариства декабристів. Однак, зважаючи, швидше всього, на конспіративність, в останній момент місцем виступу обрали Тульчин. Основним заняттям олександрійців та мешканців навколишніх сіл у першій половині XIX століття були землеробство , городництво та вирощування баштанних культур. На рік у місті налічувалося будинки з мешканцями.

Перші навчальні заклади в місті з'являються в році. Це були повітове та парафіяльне училища. В році в Олександрії було чоловік населення, будинки, 2 церкви, 2 синагоги, повітовий і земський суди, ратуша, казначейство, пошта, аптека, 3 ярмарки Сирна, Петропавлівська, Миколаївська. У х рр.

Program registery Culture. Tourism. Regions.

Найкращими будівлями був двоповерховий будинок поміщика Леонтьєва й будинок дворянського зібрання. В місті нараховувалось три готелі й десять заїжджих дворів, два салотопних заводи, два, що виготовляли крупчатку , й один цегельний, а також 27 вітряків. На той час в місті була лише одна площа  — Базарна. Проблемою було водопостачання, через мілководдя Інгульця і не дуже якісну воду в колодязях. Протягом х рр. Тільки року від неї померло чоловіка. Населення міста фактично не мало доступу до кваліфікованої медичної допомоги. На рік функціонувала лише одна аптека. Звільнення від кріпацтва та ряд інших реформ стимулювали розвиток господарства.

Збільшується кількість переробних підприємств, починається будівництво залізниць. У році вступає в дію залізнична лінія Одеса — Харків , яка пройшла через приміську станцію Користівка , а в  р. Раніше, у році через Олександрію пройшла телеграфна лінія, що зв'язала Одесу з Петербургом.

Вигідне географічне розташування на перехресті шляхів, що вели до Чорного моря , у Крим позитивно впливало на розвиток в Олександрії торгової справи та кустарних виробництв. У —06 рр. На початку XX століття в Олександрії зароджується промислове виробництво, з'являються механічні майстерні, дрібні цехи лиття чавуну, ремонту реманенту.

У цей же час була зроблена перша спроба промислової розробки місцевих родовищ бурого вугілля. В той час працювала лише одна лікарня на кілька ліжок. У року було збудовано приміщення для нової лікарні на ліжок. У кінці XIX  ст. В році відкрилась жіноча гімназія, у  р. XIX  ст. Тут починав свою акторську кар'єру Гнат Юра. У першому десятилітті ХХ ст.

Дмитрій Колесник

На початку минулого століття в місті діяло кілька друкарень. З року видавалась газета «Известия Александрийского уездного земства». На початок ХХ ст.

Чому Динамо поступилося Олександрії: післяматчеві коментарі

У —  роках Олександрія та Олександрійщина пережили соціальні потрясіння, неодноразову зміну влади. У році на території Олександрійщини виникли осередки Українського Вільного Козацтва. У травні року місто Олександрія було центром антибільшовицького повстання під керівництвом отамана Никифора Григор'єва.

В Інтербелум в Олександрії набуває розвитку промисловість — було збудовано механічний завод, буровугільні підприємства. У місті також працювала значна кількість дрібних промислових підприємств, серед них десять теплових млинів і крупорушок, десять олійниць, дев'ять промислових артілей. Помітні зміни відбулися в культурному житті міста.

Були відкриті школа медичних сестер та педагогічна школа, культосвітній технікум, розпочав роботу палац піонерів, був створений пересувний драматичний театр імені М. Під час організованого радянською владою Голодомору — років померло щонайменше жителів міста [8]. За час окупації нацистами було знищено майже всю єврейську громаду міста більше 2,5 тисяч осіб , розстріляно мирних жителів і більше 5,5 тисяч військовополонених. В місті діяло 5 підпільних груп. Олександрія була взята радянськими військами 6 грудня  р.

Наказом Верховного Головнокомандуючого 11 військовим частинам, що відзначилися при звільнені міста, було присвоєно найменування «Олександрійських».


  • Олександрія (Єгипет) — Міста-побратими — Міжнародне співробітництво — Офіційний сайт міста Одеса.
  • азіатська програма знайомств Виноградів Україна.
  • Кур'єри, доставка Олександрія!
  • азіатський сайт знайомств в Шепетівка Україна.

Під час Другої світової війни житлова забудова міста постраждала мало, у ньому майже не велися бойові дії, відступаючі війська залишали його ще до підходу супротивника, місто не зазнало великих бомбардувань чи обстрілів, за винятком невеликих бомбардувань радянською авіацією. Після Другої світової війни Олександрія стала містом шахтарів та машинобудівників.

Протягом — років було збудовано близько 20 промислових підприємств, 9 з них для видобутку і переробки бурого вугілля. Соборна вулиця. Вид на Провіантську площу. Будинок Пищевича. Нині кафе і готель. Готель «Бристоль».

Олександрія (Єгипет)

Нині сквер на розі Соборного проспекту і Першотравневої. Нині приміщення Промінвестбанку , ріг Соборного проспекту та Першотравневої. Міст через річку Інгулець. Місто Олександрія не поділяється на адміністративні райони. Проте Олександрійській міськраді підпорядковуються селища, Олександрійське та Пантаївка , що мають власні селищні ради, та Звенигородська сільрада в складі сіл Звенигородка , Марто-Іванівка , Олександро-Степанівка , Головківське.

В Олександрії станом на початок року нараховується сім площ, два проспекти, один бульвар, сім шосе, вулиці, провулків та один проїзд, загалом урбанонімів. Центральною площею міста є Соборна площа , центральною вулицею — Соборний проспект.

Міська лікарня №1 м.Олександрії

Головними міськими автомобільними магістралями, окрім Соборного проспекту , є вулиці Героїв Сталінграда , Козацький шлях , Кіровоградське шосе, Першотравнева , Знам'янська , Шевченка , Бессарабська. Олександрія має низку історично сформованих місцевостей та мікрорайонів :. Окрім того, традиційно район центральної Соборної площі є місцевим Центром , а територію, довкола іншої центральної площі — Покровської називають Покровським мікрорайоном або просто Покровкою.

В Олександрії є кілька паркових зон. Найбільший в місті парк імені Т. Шевченка колишній парк культури та відпочинку «Шахтар» , знаходиться біля місця впадіння Березівки в Інгулець. В східній частині міста розташований парк «Молодіжний» колишній «Будівельник» , наразі занедбаний. Театральний сквер перед міським палацом культури є найстарішим в місті, він існував ще до радянської влади й називався міським бульваром [11]. Також є сквери на Покровській площі , на площі Попова, біля палацу культури мікрорайону Перемога , і великий сквер на центральній Соборній площі.

За даними енциклопедичного словника Брокгауза і Єфрона у році в Олександрії мешкало 17 жителів, що займалися переважно землеробством і скотарством. За переписом року в Олександрії проживало 14 осіб, з них 7 чоловіків і 6 жінки, а всього в Олександрійському повіті осіб. У місті найчисленнішими були вікові групи і років, 3 і 3 осіб, відповідно. Точно встановити тогочасний етнічний склад міста кінця XIX важко, оскільки під час того перепису визначались рідна мова та віросповідання, а не національність.

В умовах Російської імперії для вивчення всіх мов окрім російської, а особливо української, не було економічних стимулів і практичних можливостей: в Олександрійському повіті не існувало навчальних закладів з українською мовою викладання. Тому освічені верстви населення швидко русифікувались, переходячи на російську мову, особливо в містах.